Zlá obuv nohám určite nepomáha

08.03.2018

Zlá obuv nohám určite nepomáha

Patríte aj vy k ľudom, ktorí neberú výber obuvi príliš vážne? Presvedčíme Vás, že vaše nohy môžu pri tom vážne trpieť!

Je pravdou, že v oblasti výberu preferovanej obuvi, dávame skôr na rady našich rovesníkov alebo sledujeme aktuálne trendy v módnom priemysle, aby sme tak nedopustili, že by sme si na naše nohy obuli niečo, čo je maximálne out. Avšak, existuje aj iné, oveľa dôležitejšie a závažnejšie hľadisko, ktoré by sme mali pri kúpe topánok brať na zreteľ. Najmä, ak ide o naše nohy, a teda aj o zdravie.

Ani príliš úzke, ani príliš tesné

Najväčším problémom pri výbere topánok, ktorý môže zaťažovať aj naše chodidlá je, pokiaľ sú topánky príliš úzke na šírku alebo naopak tesné vpredu, čím chýba našim prstom želaný priestor a komfort. Sprievodným javom toho môže byť aj nadmerné potenie našich chodidiel, ktoré môže ústiť do fatálnych problémov, ohrozujúcich naše prsty.

obuv na nohách

 

Veľkým rizikom pre naše chodidlá môže byť aj nesprávne zvolená obuv na takú turistiku. Viacerí z nás si totiž predstavujú túto nevinnú pohybovú aktivitu príliš ľahko a na nohy si obujú obyčajné tenisky, ktoré na to nemusia byť vôbec uspôsobené. Naše prsty nie sú totiž dostatočné fixované a narážajú do prednej časti tenisiek, čím sa vytvárajú nebezpečné modriny, ktoré môžu neskôr spôsobiť aj odpadnutie nechtu.

V práci lodičky, doma papučky

Kategóriou samo o sebe sú ženské opätky, ktorých významu vlastne nikto nerozumie, ale ženy si bez nich nevedia predstaviť distingvované vystupovanie, pričom naopak my muži v nich naše nežné polovičky radi obdivujeme. Napokon, samotný pocit z ich nosenia je skôr vyčerpávajúci, ako by mal prinášať želaný pocti naplnenia.

Preto treba brať tento doplnok krásy len ako estetickú pomôcku, v situáciách na to určených a pri najbližšej možnej príležitosti siahnuť radšej po príjemnejšej alternatíve alebo rovno skočiť do papučiek. Mimochodom, túto domácu obuv sa odporúča používať vždy, keď to naše okolnosti dovoľujú, aby tak mohli naše chodidlá prirodzene dýchať a vyhýbať sa všetkým nebezpečným poruchám, či nákazám.

NDI2ZWY