Starostlivosť o nechty na rukách

12.03.2018

Starostlivosť o nechty na rukách

Starostlivosť o naše ruky by sme určite nemali podceňovať. V nasledujúcom článku vám vysvetlíme prečo!

Naše ruky používame pri všetkých našich dôležitýh stretnutiach, kedy si skôr, ako sa s niekym zoznámime alebo si s ním vymeníme vizitku, podáme najskôr ruku. Vo vyšších spoločnostiach alebo pri špeciálnych udalostiach, je dokonca gentlemanským zvykom, keď si dáma nechá svoju ruku pobozkať. Z toho dôvodu, je veľmi dôležité, aby sme mali naše ruky, ako aj nechty na nich, vždy upravené, a najmä zdravé.

Úlohu zohráva aj správna strava

Nechty, ktoré sú zdravé, majú tendenciu narásť za týždeň v priemere o jeden milimeter. Zároveň, naše nechty rastú rýchlejšie cez deň, ako v noci, mladí ľudia a tehotné ženy majú pred ostatnými takisto náskok, avšak, čo tom, má povedať do toho aj správna a vyvážena strava.

Vhodne zvolenou stravou dokážeme naše nechty až zázračne spevniť a skrášliť. Ideálne sú potraviny, ktoré sä bohaté na biotín (pečienka, kvasnice, orechy, šampióny, či vločky), kalcium (mliečne výrobky) a magnézium (tekvicové semiačka).

Strihanie nechtov a pilníkovanie

Je pravdou, že nechty na rukách sú omnoho citlivejšie, ako tie na nohách, a preto by sme si mali dávať veľký pozor pri ich strihaní, ako aj následnej úprave pilníkom. Jednak platí, že nechty na rukách nemožno strihať iba klasicky do rovna, ale je potrebná aj ich úprava, či dostrihávanie na okrajoch. Avšak, tu by sme si mali dávať veľký pozor, aby sme si náhodou nezastrihli necht príliš hlboko alebo nenarušili nechtovú kožtičku.

Z toho dôvodu, sa odporúča, aby sme pre dodatočnú úpravu končekov nechtov použili radšej pilníky, ideálne sklenené. Dôležitý je aj spôsob a smer: nechty pilníkujeme z vonkajšej strany do stredu jedným smerom.

 

starostlivost o nechty na rukách

 

 Zraniteľnou je aj nechtová kožtička

Vyššie sme spomenuli, že veľmi citlivým miestom v oblasti nechtov na rukách, je aj nechtová kožtička, ktorú si môžeme neopatrním zásahom aj nepríjemne poraniť. Tento malý kúsok kože má tendenciu vyrastať v okrajových častiach našich nechtov, pričom sa neodporúča ju strihať alebo sa ju dokonca snažiť odtrhnúť. Docielili by sme tým tak maximálne, že by začala nepríjemne krvácať alebo sa na nej vytvorí neželaná hrubá vrstva.

Najefektívnejšie ju odstránime špeciálnou výživnou tyčinkou. Nielenže kožu zjemní a zmäkčí, ale dá sa s jej pomocou aj špeciálne zasunúť tak, aby nevyrastala na nechte.

Nzg5ZWFm