Starostlivosť o nechty na nohách

12.03.2018

Starostlivosť o nechty na nohách

Nechty na našich nohách sú rovnako dôležité, ako tie na rukách, a preto by sme sa mali o ne príkladne starať.

Najmä v letných mesiacoch majú ako muži, tak aj ženy tendenciu vystavovať svoje prsty na nohách, kedykoľvek je to len možné. Či už sa jedná o typickú letnú obuv, ako sú sandále, či žabky alebo sa celí bosí prechádzame po kupalisku, či piesočnatej pláži, tak by sme mali brať ohľad aj na naše vždy upravené a zdravé nechty na nohách, ktoré sú takto na očiach úplne všetkým.

Správne strihanie pre mužov aj ženy

Oblasť starostlivosti o nechty na nohách, ktorá sa týka bez výnimky oboch pohlaví, je ich správne a pravidelné zastrihávanie. V prípade nôh sa odporúča, aby sme ich strihali výlučne do rovna, pričom miesto klasických nožničiek, sú preferovanejšie skôr klieštiky.

Ďalším vhodným tipom pre pohodlné strihanie nechtov na nohách je, aby sme sa to naučili praktizovať vždy tesne potom, ako vylezieme zo sprchy. Pochopiteľne, vtedy sú naše nechty mäkšie a ľahšie sa tak strihajú. Naopak, s úpravou pilníkom radšej počkajte, kým nohy uschnú. V opačnom prípade, vám hrozí, že by sa vám mohli na nechtoch spôsobiť hlboké mikroskopické trhlinky, ktoré sú otvorenou cestou pre mykózy.

 

starostlivosť o nechty na nohách

 

Lakovanie v súlade so slnkom

Slnko na nechty svieti vždy kolmo. Vďaka tomu, sa farbivá z lakov uvoľňujú do nechta a zafarbia ho nažlto. Navyše, keď má podkladový lak aj antibakteriálne a bieliace zložky, tak tým zabijete dve muchy jednou ranou.

Čo sa týka preferovaných farieb laku, tak krátke nechty znesú akýkoľvek farebný experiment. Zároveň platí, že upravené nechty na nohách vydržia oveľa dlhšie ako tie na rukách, preto sa nebojte s nimi viac pohrať. Finálny výsledok bude stáť zaručene zato.

Ak vás láka aj variant gelových nechtov na nohách, radšej si tento nápad dobre rozmyslite. Totiž, intenzívne slnko mení nielen farbu, ale aj kvalitu gélu. Prijateľnejšou formou, ktorú vám ponúknu v salónoch, je preto gélový lak. Na rozdiel od gélu sa jednoduchšie odstraňuje. A zostáva už len užiť si krásne leto na krásnych nohách.

 

MDFmMmZmOT