Pedikúra zhrubnutej kože

20.03.2018

Pedikúra zhrubnutej kože

Tipy a triky na zhrubnutú kožu z pohodlia domova alebo aj u pedikéra. Vieme viac!

Problém zvaný zhrubnutá koža sa tvorí na našich chodidlách prevažne v zimných mesiacoch, kedy našej pokožke oveľa viac chýba potrebná hydratácia, avšak, riešiť to začíname zväčša až tesne pred letom, kedy by sme sa vonku radi ukázali aj v otvorenej obuvi. Ako zhrubnutá koža vlastne vzniká, resp. akými spôsomi sa jej môžeme efektívne zbaviť, si vysvetlíme v našom príspevku.

Koža sa vlastne len bráni

Zhrubnutá koža je vlastne prirodzená obranná reakcia, kedy nám naše telo dáva informáciu, že niečo nie je v poriadku. Jednak si za to môžeme výberom nevhodnej obuvi, najmä v letných mesiacoch, kedy často zvykneme nosievať baleríny, sandále, či podobnú otvorenú obuv, v ktorej nedokážeme na naše chodidlo vyvíjať rovnomerný tlak a noha tým stráca oporu.

Rovnako v nevýhode môžu byť aj tí, ktorí majú napríklad stojaté zamestnanie alebo aj ľudia, trpiací na cukrovku. Napokon, zhrubnutá koža súvisí aj s nedostatkom vybraných druhov vitamínov, a to železa, zinku, či omega 3-mastných kyselín.

Najlepšia prevencia je indulóna

Vhodnou prevenciou proti vzniku zhrubnutej kože, je pravidelná hydratácia našej pokožky, idálne nejakým mastným krémom. Najlepšie sa na to hodí výrobok, ktorý prežíva v našich domácnostiach už celé desaťročia. Porfólio nesmrteľnej Indulony sa totiž rozšírilo o ochranný krém na nohy, ktorý má antiseptické, antibaktericídne a antifungicídne účinky. Natierať by sme sa ňou mali najlepšie každé ráno a každý večer.

Pokiaľ neduhom zhrubnutej kože už trpíme, tak stále existuje niekoľko spôsobov, ako s ňou efektívne bojovať. Rovnako ako v prípade nechtov, máme aj tu k dispozícii radu pilníkov, ktorými si môžeme prebytočné zvyšky kože bezepčne obrúsiť a následne opláchnuť pod horúcou vodou. Vyskúšať môžete aj tzv. citrónový kúpeľ, kedy teplú vodu zmiešate s citrónovou šťavou a ponoríte tam vaše nohy minimálne na 15 minút.

Ešte jeden citrón na záver

Potrebovať budete jeden veľký citrón, ponožky, hydratačný krém alebo olej na pokožku.

Citrón prekrojíte, vytlačíte z neho citrónovú šťavu. Polovicu citróna dáte na pätu, vezmete ponožky a navlečete si ich na nohu. Ponožka by mala udržať citrón na päte. Nechajte to takto pôsobiť aspoň pol hodinu a uvidíte, že výsledky vás prekvapia. Po polhodinovej relaxácii môžete dať ponožku dole, vyhodíte citrónovú kôru a môžete sa tešiť z krásnych nôh a jemných nôh.

ZDVjOD