Čo je špona na nechty

12.03.2018

Čo je špona na nechty

Máte problém s krivo rastúcimi alebo zatočenými nechtami na nohách? Jedinečným riešením pre vás je špona!

Šponu môžeme nazvať aj takým malým strojčekom na nechty, ktorý má rovnako tak funkciu vyrovnávania. Spona tak vyrovnáva nechty, ktoré sú zatočené alebo pôsobia inak deformovane oproti svojmu štandardnému plochému tvaru. Poznámem viacero druhov týchto zázračných prístrojov pre naše zarastajúce nechty, tak si poďme o nich povedať niečo viac, ako si aj predstaviť jednotlivé typy špon.

Aký necht, taká špona

Poznáme viacero druhov špon, ako nalepovacie, umelohmotné, či drôtené, ktoré môžu byť zložené aj z viacerých častí. Z nich najlepšie vychádza práve posledne menovaná drôtená spona, ktorá zároveň pôsobí najpevnejším dojmom.

 

zarastajuce nechty spona

 

Ďalej uvádzame ešte zopár príkladov špecializovaných špon, z ktorých každá má svoj osobitý význam:

  1. BS Spona - ide o patentovanú šponu, vyrobenú z pružného polyflexového materiálu. Aplikuje sa na vopred upravený necht s použitím lepidla, z jednej strany nechtu do druhej na jeho povrchu. Po aplikácii lepidla je ďalej ešte možná úprava lakovaním (pokiaľ sa nevyskytuje zápal). Špona takýmto spôsobom aktivuje ťah nechtu, fixuje ho do správneho postavenia a zabraňuje tak zarastaniu.
  2. Podofix špona - táto aktívna nalepovacia špona kombinovaná s drôtikom, sa maximálne prispôsobuje nechtu a v priebehu niekoľkých sekúnd sa naň môže aplikovať. Následne až potom sa pomocou zabudovaného šponovacieho drôtiku aktivuje ťah. Týmto sa garantuje vynikajúca forma špony, jej bezpečné uchytenie na nechte, ako aj maximálny výsledok.
  3. IMKOR špona - plastová elastická špona s pamäťou pre opravu deformácií nechtu, a to pomocou jemno-elastických sil, ktoré dlhodobo pôsobia v protismere deformácie. Totižto, táto špona sa ihneď po aplikovaní na zarastajúci alebo zdeformovaný necht vyrovnáva do pôvodného tvaru, čím vytvára sústavný ťah na vrastené okraje nechtu. Zároveň, tento ťah spôsobuje odľahčenie tlaku na nechtový val a zbaví tak postihnutého bolesti. V situáciách, kedy sa necht roluje smerom dovnútra, je možné pôsobením tejto špony zmenšiť zaoblenie nechtu, ako aj nechtového lôžka a necht sa tak postupne vyrovnáva.
  4. Ross Fraser - špona vyrobená z dentálneho drôtu , ktorá je šitá tak na mieru. Uchytenie špony je pod nechtom z jednej i druhej strany , čo zabezpečí správny ťah špony, ako aj aktiváciu nechtu do vyrovnávacej fázy.
  5. Combiped - táto kombinovaná špona, účinná pre zarastajúce a deformované nechty, ktorá sa zasúva na jednej strane pod necht, pričom druhý konec je zakončený plastovou podložkou a lepí sa na necht.
YmJjMjZk