Čo je brúsenie nechtov

12.03.2018

Čo je brúsenie nechtov

Má brúsenie nechtov aj svoj hlbší význam alebo je to len zábavka pre elegantné dámy? Všetky odpovede tu!

Brúsenie nechtov alebo hovorí sa tomu aj pilníkovanie, je skôr doménou nežného pohlavia, ktoré sa chce svojimi upravenými nechtami skutočne zapáčiť. Avšak, zďaleka nejde iba o estetické hľadisko, ktoré by sme mali pri použití tohto nástroja zvažovať, lež si týmto nástrojom môžeme aj bezpečne skracovať končeky nechtov a predísť tak nejakému zbytočnému poraneniu, ktoré by mohlo v konečnom dôsledku viesť až k zarastenému nechtu.

Pilník je až druhý krok

V prípade, že máme na prstoch už dlhšie nechty, tak sa odporúča najskôr siahnuť po nožničkách, čím ich skrátime do vhodnej podoby. Následne, aby sme zabránili tomu, že sa nám podarí zastrihnuť necht príliš hlboko, tak v ďalšom kroku prenecháme žezlo spomínanému pilníku, ktorým budeme necht ďalej skracovať, až si ho tak upravíme podľa vlastných predstáv.

Veľmi dôležitý je aj správny výber pilníka, ktorý by sme si mali na samom začiatku aj ohmatať, kedy tým kontrolujeme správnu drsnosť jednotlivých strán pilníka, z ktorých každá vyhovuje určitému štádiu brúsenia nechtov. Najdrsnejšou stranou sa nechty skracujú a tvarujú, naopak, tou jemnejšou zahladzujú a finišujú. Rozhodujúcim môže byť aj materiál, z ktorého je pilník vyrobený, pričom preferované sú skôr sklenené alebo papierové pilníky, nakoľko sú k našim nechtom jemnejšie a precízenejšie zároveň.

 

brúsenie nechtov

 

Smer je vždy rozhodujúci

Ďalším rozhodujúcim faktom pri brúsení nechtov, je aj zachovanie správneho pohybu. Postup je celkom jednoduchý, stačí sa iba držať jedného smeru a neprechádzať tak zbytočne do opačných strán alebo dokonca krúžiť zľava doprava, čím by sme si mohli spôsobiť, že sa nám naše nechty začnú štiepiť alebo dokonca lámať.

Nerozlučnou kamarátkou každého pilníka je aj tzv. leštička, ktorá má minimálne tri rôzne strany. Jednou jemne zbrúsite povrch nechtu, druhou ho vyhladíte a treťou vyleštíte. Ide tak vlastne o taký malý bonus k brúseniu nechtov, ktorý ocenia najmä ženy s nerovným povrchom nechtov. Zároveň, vám však môže takáto leštička dopomôcť aj k tomu, aby ste si už následne ani nemuseli vaše prsty lakovať a rovno sa tak vybrali s peknými a hladkými prstami do ulíc.

ODE4YzQz