Ako zmäkčiť nechty na nohách

22.03.2018

Ako zmäkčiť nechty na nohách

Zhrubnuté nechty prinášajú so sebou len samé komplikácie. Ako sa možno tohto problému účinne zbaviť?

Už viac krát sme si spomenuli, čo všetko spôsobuje zhrubnutie nechtov, ktoré sa prejavuje väčšinou na našich chodidlách. Či už k tomu dospejeme dedičnými predispozíciami alebo sa staneme terčom nepríjemných ochorení, či dokonca zasiahnutia plesňou, existuje niekoľko účinných spôsobov, ako môžeme naše nechty opäť vrátiť do pôvodnej podoby a mať ich kráse a jemné.

Pomôže aj obyčajný kúpeľ

Ľudia, ktorí zápasia so zhrubnutými nechtami, majú najväčší problém s ich následným strihaním, či akýmkoľvek upravovaním. Na takto tvrdé nechty sú klasické nožničky prikrátke, pričom neopatrným zastrihnutím si môžeme privodiť aj ďalšie komplikácie.

V takomto prípade, sa odporúča, aby sme si naše nechty zmäkčili v teplej vode. Rozhodnúť sa môžete napríklad pre teplý kúpeľ vašich chodidiel, ku ktorému môžete pridať aj epsomskú soľ alebo lyžicu jablčného octu. Kúpeľ vám veľmi efektívne pomôže zmäkčiť nechtové lôžko a vám sa tak bude necht ľahšie upravovať. V tomto smere, sa odporúča kombinácia pilníka a špeciálnych klieštikov, ktoré nám pomôžu naše nechty skrátiť do želanej podoby, aby sme ich neskôr mohli ešte pilníkom upraviť aj po stranách.

Na dlhodobejšiu liečbu použite radšej sprej

Pokiaľ by problém pretrvával dlhšie alebo by bolo zasiahnutých viacero prstov, môžete siahnuť aj po špeciálnych sprejoch a roztokoch, ktoré dostanete kúpiť v každej dobrej lekárni. Z nich najlepší sa javí prípravok Candibene, ktorý je, okrem iného, určený aj na liečbu hubovitých ochorení kože (mykóza tinea), hubovité ochorenia nechtového lôžka (paronychie), erytrazma, či zmiešané plesňové a bakteriálne kožné infekcie.

Tento sprej sa odporúča aplikovať 2 až 3x denne na postihnuté miesta. Pred použitím je potrebné však postihnuté miesta umyť a vysušiť. Zároveň, pri jeho aplikácii sa nechty musia najskôr nakrátko ostrihať a ich povrch zdrsniť, aby liečivo mohlo dobre preniknúť k ložisku.

MWIwYWF