Úvod » PEDIKÚRA

Pedikúra a diabetická noha

pedikúra

 

pedikúra


 

naša cena 8,00 € 

naša cena 8,00 € 

naša cena 12,00 € 

naša cena 15,00 € 

naša cena 19,00 € 

naša cena 20,00 € 

naša cena 20,00 €


Pedikúra

 

Je pedikúra naozaj taká dôležitá?

Je viacero pohľadov na to, do akej miery je pravidelná pedikúra dôležitá pre život človeka. Niektorí by sa mohli nazdávať, že ide iba o rozmaznávanie našich chodidiel, ktoré by sme si dokázali pri trocha lepšej disciplíne ošetrovať aj sami. Avšak, treba dodať, že samotná pedikúra neslúži len na to, aby naše nohy híčkala alebo im dopriala nejaké nadštandardné procedúry, lež jej primárnym poslaním je udržať ich v zdravej a baktériám odolnej kondícii.

Napokon, naše nohy nás nosia úplne všade, či je leto a či zima, v akýchkoľvek podmienkach, či použitých topánkach a je preto namieste, aby sme sa o ne aj náležite starali. Predísť tak môžeme bežným nákazám našich chodidiel, ako sú napríklad mozole, kurie oká, mykóza, či dokonca zarastajúcim nechtom.

pedikúra 

 

Aké druhy pedikúry poznáme?

Rozlišujeme viacero druhov pedikúry, z ktorých niektoré si môžeme prevádzať aj sami doma alebo sa svedomito zveriť do rúk šikovných pedikérov. Tzv. štandardná pedikúra začína jednoduchým odmočením nôh v teplej vode a následným odstránením odumretej (zhrubnutej) kože. Takto zmäknutú pokožku už stačí iba osušiť a prípadne ponatierať krémom.

O niečo náročnejšia starostlivosť, kvôli ktorej je už potrebná návšteva špecializovaného salónu je parafínová pedikúra, ktorá je obohatená aj o zábaly parafínu. Tento teplý vosk sa pomalým masírovaním nanáša na chodidlá a blahodarne tak hydratuje našu pokožku. Oný vosk je známy najmä pre svoje účinky zmierňujúce bolesť.

Ďalej poznáme pedikúru francúzsku, pri ktorej sa kladie dôraz na lakovanie nechtov, ku ktorému používame najskôr podkladový lak, pričom na konce prstov aplikujeme ešte biely lak. Pri gélovej pedikúre používame zase vrstvy číreho a farebného gélu, ktorý po aplikácii na nechty môže predĺžiť ich životnosť, pričom zabezpečí aj to, aby vyzerali vždy skvelo.

 

 pedikúra

 

Rozdiel medzi pedikúrou doma a v salóne

Azda najväčší rozdiel medzi pedikúrou doma a v špecializovanom salóne, je v pestrosti ponúkaných služieb, ako aj v preukazovanej starostlivosti, ku ktorej sú pribratí vyškolení a nadšení pracovníci, ktorí zároveň hľadajú neustále nové trendy a procedúry, aby tak mohli vaše nohy stále viac rozmaznávať.

Treba si proste priznať, že doma by sme si len ťažko hľadali požadovaný priestor a čas nato, aby sme našim nohám dopriali, to čo si naozaj zaslúžia. V salóne sa o vaše nohy príkladne postarajú, vyčistia vám vaše nechty, ostrihajú ich, nalakujú, pričom požiadať môžete aj o tzv. reflexné masáže nôh, ktoré vám navyše uľavia od bolesti.

Na strane druhej, domáca pedikúra vás môže vyjsť lacnejšie, ako sa aj vyhnete tomu, aby ste museli čakať na vhodný termín. V súčasnosti sa pedikérske služby pohybujú v zásade od 10-15 eur za štandardnú pedikúru alebo 25 eur za ,,de luxe“ pedikúru, ktorá obsahuje aj spomínaný parafínový zábal, či reflexnú masáž nôh.

 

pedikúra

 

Ako si vybrať správny salón na pedikúru?

Ako spoznáme, že je už načase, aby sme zašli do salónu na pedikúru, resp. ako si vybrať ten správny salón, kde budú naše nohy naozaj v dobrých rukách? Tu vám prinášame pár užitočných a dobre overených rád, ktorých by ste sa mali vo vašom záujem overiť skôr, ako vstúpite do pedikérskeho salónu:

 

  • Je salón licencovaný?
  • Vaňa na nohy vyzerá čisto a hygienicky?
  • Je vaňa na nohy dezinfikovaná po každom použití?
  • Sú nástroje na pedikúru vyčistené?
  • Sú jednorazové podložky vyhodené po každom použití?

pedikúra

Diabetická noha

Ľudia, trpiaci ochorením diabetes melitus alebo ľudovo aj cukrovka, sa môžu postretnúť aj s ďalším nepríjemným ochorením, ktoré sa v tomto prípade prejavuje na dolných končatinách a hovorí sa mu syndróm diabetickej nohy. Spočiatku sa prejavujú len drobné nepozorovateľné príznaky, ktoré neskôr vyústia do závažnejších, voľným okom pozorovateľných prejavov.

 

 diabetická noha

 

Syndróm diabetickej nohy je podľa Medzinárodného konsenzu definovaný ako ulcerácia (miestne poškodenie hlbokého tkaniva) alebo postihnutie hlbokých tkanív od členka distálne (smerom ďalej od tela), vrátane členka. Môže ísť avšak aj o tzv. gangrénu alebo postihnutie kostí osteomyelitídouCharcotovou osteoartropatiou, či dokonca postihnutie hlbokých mäkkých tkanív infekciou (napr. flegomónou).

 

Môžeme sem rovnako radiť aj diabetickú neuropatiu alebo rôzny stupeň ischémie (cievne poškodenie), ako aj rôzne stavy po amputáciách dolných končatín, ktoré vznikajú práve z dôsledku cukrovky.

Komplexná starostlivosť o Vaše chodidlá, mokrá a suchá pedikúra, diabetická noha, odstránenie kurieho oka, odstránenie otlaku na nohe. Nechajte si ošetriť a skrášliť Vaše nohy u odborníka.

 

Yzk2YTllNm